به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید؛ آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید

آموزش زبان آلمانی

آموزش اصولی و کاربردی زبان آلمانی

تاثیر یادگیری زبان بر تغییر رفتار در افراد

346362523525
مقالات

تاثیر یادگیری زبان بر تغییر رفتار در افراد

از یادگیری زبان می توان به عنوان یک سفر شگفت انگیز به سرزمین عجایب نام برد. در این مسیر باید از موانع و مشکلات زیادی عبور کرد. از طرفی شگفتی ها و اکتشافات زیادی نیز انتظار ما را می کشند. روند کار به کمک مطالعه کردن و بهره بردن از آموزش و حتی تجربه ی شخص در افراد مختلف می باشد. فرد قادر خواهد بود تا از این طریق کلمات و عباراتی را درک کند که تا چندی پیش کاملا بی معنا به نظر می رسید. همین موضوع موجب می شود تا دریچه ای جدید برای برقراری ارتباط با یک دنیای جدید برای فرد ایجاد گردد. تاثیر این ارتباطات جدید در همه ی بخش های وجودی فرد مشهود می باشد. در واقع ما با یادگیری زبان می آموزیم که دنیا را با دیدی متفاوت از قبل نگاه کنیم. برای تبادل عقاید و نظرات خود از شیوه ی های متفاوتی بهره ببریم. به همین دلیل در تعریف ما از هویت خود دستخوش تغییراتی خواهیم شد. به همین دلیل افراد دو زبانه در اغلب اوقات این حس را دارند که هنگام صحبت کردن با زبان دوم به فرد دیگری تبدیل شده اند.

یادگیری زبان بر چه بخش هایی از رفتار فرد تاثیر می گذارد؟

زبانی که انسان با آن سخن می کند در حقیقت بسیار فراتر از تعدادی از واژگان مورد استفاده است. تغییر در زبان موجب می شود تا ابعاد مختلفی از ویژگی ها و خصوصیات فردی دچار دگرگونی شوند. اگر شما نیز به این مبحث علاقه مند هستید ما را در ادامه این مقاله  همراهی کنید.

1- افکار فرد را دچار دگرگونی می کند:

افکار در اشخاص از قدرت زیادی برخوردار است. زبان نیز به عنوان یک عامل قدرتمند شناخته می شود. ارتباط قوی بین این عامل مهم وجود دارد. افراد از طریق مهارت های زبانی خود فکر می کنند. تغییر در زبان موجب می شود تا شیوه ی نگرش و تفکر نیز دچار تحول گردد. در واقع یادگیری یک زبان جدید می تواند الگوهای فکری را نیز دچار تغییر کند. بنابراین دیدگاه و نظر فرد را درباره ی فرهنگ و شخصیت و حتی زمان تغییر می دهد. همچنین یادگیری زبان موجب می شود تا عملکرد مغز بهبود یافته و هوش در فرد تقویت شود. همه ی این ها در شیوه ی تفکر فرد بعد از یادگیری زبان های دیگر متحول می شود.

2- درک از زمان را متحول می کند:

در زبان های مختلف نگاه متفاوتی نسبت به زمان وجود دارد. مثلا در زبان انگلیسی و یونانی و آلمانی زمان های حال و آینده متمایز از یکدیگر هستند. اما در زبان تایلندی و چینی بین این مفهوم زمانی تفاوتی قائل نیستند. در واقع برای تمام زمان های مختلف از عبارات مشابهی استفاده می شود. زبان یونانی هم از زمان های زیادی استفاده می کنند. در این زبان علاوه بر زمان وقوع به زمان آغاز و پایان رویداد نیز اشاره می شود. بنابراین آشنایی با ین زبان ها می توانند درک از زمان را در شخص کاملا دچار دگرگونی کنند. با توجه به اهمیت زمان در بسیاری از مسائل زندگی همین موضوع می تواند بر رفتار فرد نیز تاثیرگذار باشد.

3- تغییر در دیدگاه فرهنگی فرد:

یادگیری زبان یک کشور ارتباط بسیار نزدیکی با یادگیری فرهنگ آن کشور دارد. در حقیقت این دو مبحث قابل جدا سازی از هم نیستند. زبان یک فیلتر محسوب می شود که زاویه ی دید را در فرد تغییر می دهد. تحقیقات نشان می دهند کودکان چینی بسیار راحت تر زبان انگلیسی را یاد می گیرند چرا که برچسب های زبانی در زبان انگلیسی شفاف تر و ساده تر است. در گویش های استرالیایی زبان انگلیسی نیز مفهوم جهت بسیار دقیق تر از سایر گویش های آن است. برای اشاره به سمت خاصی از آن طرف و این طرف استفاده نمی شود. بلکه گفته می شود توپی که در سمت شمال است یا چتری که در سمت جنوب قرار دارد. همین موضوع باعث می شود ت چینی ها به اعداد بیشتر دقت کنند و استرالیایی ها نیز در جهت یابی قوی تر عمل کنند. بنابراین هر زبان این امکان را برای فرد ایجاد می کند که از دریچه ی فرهنگی مردمان صاحب آن به دنیا نگاه کنند.

4- تغییر در شخصیت فرد:

در بخش پیش توضیح دادیم که آموزش زبان چطور موجب می شود تا دیدگاه های فرهنگی در فرد دچار تغییر و دگرگونی شود. این تغییر در فرهنگ و دیدگاه های فرد از فرهنگ بر نمای کلی از شخصیت فرد نیز اثرگذار است. حتی فراتر از آن زمانی که احساس کنید یک زبان جدید دارید احساس شما درباره خودتان نیز تغییر می کند. در بسیاری از افراد مشاهده شده است که زمان صحبت با یک زبان خاص باهوش تر عمل می کنند. اما در زمان صحبت با زبان دیگری حس قدرتمندی بیشتری دارند. تمام این ها تاثیرات یادگیری زبان در شخصیت فرد است. حتی احساس افراد در زمان صحبت با یک زبان نسبت به شرایطی که در آن قرار دارند نیز متفاوت است. در زمان گفتگو با یک زبان خاص از حس امنیت بیشتری برخوردارند اما در زمان صحبت با زبان دیگر محافظه کارانه عمل کنند.

گفتگوهای منظم و دائمی به زبان دوم باعث می شود تا دید شما نسبت به دنیای پیرامون تغییر کند. البته میزان این تغییر به فرهنگ و محیطی که در ان زندگی می کنید نیز بستگی دارد. همچنین اگر یک زبان را به صورت تدریجی یاد بگیرید نیز در میزان این تاثیرات و به تبع آن تغییرات موثر است. در واقع یادگیری زبان با گذشت زمان شخصیت شما را به صورت نو و جدید شکل می دهد.

سخن آخر:

سه عامل زبان و تفکر و رفتار در ارتباط زیادی با هم دارند. در واقع یادگیری زبان جدید باعث می شود تا فرد فرصتی پیدا کند تا به یک تجربه ی جدید و نو از دنیای اطراف خود دست یابد. همچنین فردی که یک زبان دوم را آموخته با سرعت و سهولت بیشتری زبان های بعدی را فرا می گیرد. یادگیری هر زبان به معنی پذیرفتن یک فرهنگ و شیوه ی تفکر نو و متفاوت است. پس برای کشف ابعاد نوینی از دنیا بهترین شیوه یادگیری زبان های جدید و نو است.

از این که تا اینجای کار همراه آکادمی پوریا خانی بودید از شما متشکریم….

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.