به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید؛ آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید

آموزش زبان آلمانی

آموزش اصولی و کاربردی زبان آلمانی

تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی در آلمان

دانشگاه های خصوصی و دولتی در آلمان
مقالات

تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی در آلمان

اگر شما نیز میخواهید تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی در آلمان را بدانید، با ما در این مطلب از آکادمی پوریا خانی همراه باشید تا به چند مورد از تفاوت های بارز دانشگاه های خصوصی و دولتی اشاره کنیم.

در آلمان دانشگاه های معتبر بسیار زیادی وجود دارد. به همین خاطر است که اکثریت آنها سازمان های آموزشی با بودجه دولتی هستند. با این حال، در سال‌های اخیر تعداد دانشگاه‌های خصوصی و تعداد دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند افزایش چشمگیری داشته است.

دانشگاه های خصوصی و دولتی در آلمان شباهت هایی با هم دارند، اما در عین حال، عواملی وجود دارد که تفاوت بین دانشگاه ها را  به طور قابل توجهی افزایش میدهد. بسیاری از دانش‌آموزان مانند شما اغلب در تشخیص این تفاوت‌ها شکست می‌خورند.

در ادامه مطلب اکثر تفاوت‌های بین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آلمان را آورده ایم که لازم است از آن اطلاع داشته باشید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های آلمان

هزینه تحصیل آن بخشی است که دانشگاه های خصوصی و دولتی بیشترین تفاوت را درآن دارند. تا به حال، مطمئناً شنیده اید که آموزش عالی در آلمان به صورت رایگان ارائه می‌شود، اما این فقط برای بخش دولتی صدق میکند.

از سال 2014 اکثر دانشگاه های دولتی آلمان هیچ هزینه ای جهت تامین مخارج از دانشجویان بین المللی خود دریافت نمی‌کنند و از طرفی تحصیل در دانشگاه های خصوصی با قیمت مشخصی همراه خواهد است. دانشگاه های خصوصی به بودجه خصوصی متکی هستند و برای پر کردن بودجه و حفظ فعالیت های روزانه خود باید شهریه را از دانشجویان دریافت کنند. mahdivarghaie

با این حال، این چیزی نیست که شما باید نگران آن باشید. با وجود اینکه تحصیلات عالی در دانشگاه های خصوصی دارای هزینه مشخصی است، اما به اندازه کافی پایین است که بتوان آن را پرداخت کرد. علاوه بر این، در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی محبوب در جهان، تفاوت در هزینه تحصیل بسیار زیاد است. به عنوان مثال، شهریه سالانه شما برای دوره MBA در کشور انگلیس می‌تواند برابر با هزینه ای باشد که برای یک دوره کامل در یک دانشگاه خصوصی در آلمان می‌پردازید.

معیارهای پذیرش دانشگاه های آلمان

اگر شما بخواهید به یک دانشگاه دولتی یا خصوصی بروید، همیشه باید به خاطر داشته باشید که مدارس آلمان استانداردهای علمی بالایی را اعمال می‌کنند. اما تا حد زیادی، دانشگاه های دولتی تمایل بیشتری به مواجهه با دانشجویان با معیارهای پذیرش بالاتر دارند. عمدتاً هم به این دلیل است که دانشگاه‌های دولتی همچنان محبوب‌تر هستند، و باعث شده است دانشگاه‌های دولتی در سال‌های اخیر شهرت بیشتری پیدا کنند. علاوه بر این، دانشگاه های دولتی “بندهای متعدد” را اعمال می‌کنند که به این معنی است که فقط بخشی از متقاضیان ممتاز پذیرفته می‌شوند.

از طرف دیگر، دانشگاه‌های خصوصی به شدت به هزینه‌هایی که از دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌کنند متکی هستند، بنابراین هنگام درخواست شما برای تحصیل حتی اگر مدارک شما تمام شرایط ورودی خاص آنها را برآورده نکند، بررسی می‌شود. به عنوان مثال، اگر مهارت های زبانی شما کمتر از حداقل نیاز باشد، دانشگاه خصوصی مورد نظر در آلمان شما را پذیرش می‌کند، اما در وهله اول از شما می‌خواهد که یک دوره مقدماتی زبان آلمانی را بگذرانید. در مقابل نیز، این کار در بین دانشگاه های دولتی بسیار کم اتفاق می‌افتد.

هرچند این بدان معنا نیست که ورود به یک دانشگاه خصوصی در آلمان باید مسلم انگاشته شود. اگر می‌خواهید در دوره ای ثبت نام کنید، باید برای گرفتن مدرک خود به سختی تلاش کنید تا همچنان بار علمی در سطحی عالی از خودتان نشان دهید.

مهلت درخواست

دانشگاه ها مهلت درخواست برای تحصیل خود را به صورت مستقل تعیین می‌کنند. بنابراین، بسته به اینکه در چه دانشگاهی می‌خواهید ثبت نام کنید، مهلت های زمانی مختلفی برای ارسال درخواست شما وجود دارد. برخی از دانشگاه ها می‌توانند مهلت های درخواستی ثابت در یک زمان مشخص را اعمال کنند در حالی که برخی دیگر از دانشگاه ها ممکن است در هر زمانی از سال درخواست اشتغال به تحصیل دریافت کنند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است مهلت‌های زمانی مشخصی داشته باشند، اما می‌توانند درخواست‌ها را قبل از  شروع محدودیت زمانی دریافت کنند.

با این حال، تا حدی، اکثر دانشگاه‌های دولتی از مهلت‌های درخواست در یک زمان یکسان استفاده می‌کنند. این عمدتا به این دلیل است که اکثر آنها یک پلتفرم مشترک آنلاین به نام UniAssist را اجرا می‌کنند و بنابراین باید از همان مهلت های زمانی برای درخواست پیروی کنند.

 شما میتوانید از دو مهلت زمانی درخواست از طریق UniAssist استفاده کنید:

1.اواسط جولای برای ترم زمستانی آینده

2.واسط ژانویه برای ترم تابستانی آینده

رشته های تحصیلی بین المللی در آلمان

تعداد رشته های تحصیلی بین المللی در دانشگاه های خصوصی آلمان به طور مرتب در حال افزایش است. اما تا زمانی که دانشگاه های خصوصی در آلمان در این زمینه به دانشگاه های دولتی برسند راه درازی در پیش دارند. اگر مواردی مانند زمان طولانی، شهرت جهانی و موقعیت مالی قوی در نظر گرفته شود، مطمئناً کاملاً این زمان قابل انتظار است.

در حالی که بر اساس تعداد رشته های تحصیلی بین‌المللی که دانشگاه‌های دولتی پیشرو هستند، دانشگاه‌های خصوصی ممکن است مواردی را که ارائه‌دهندگان آموزشی با بودجه دولتی ارائه نمی‌دهند را ارائه دهند. به طور کلی، دانشگاه‌های خصوصی با ارائه مدارک نوآورانه در رشته‌های تحصیلی، قصد دارند از مزیت های خودشان استفاده کنند.

قابلیت اشتغال فارغ التحصیلان

در انتهای تصمیم شما برای تحصیل در خارج از کشور، هدف نهایی در گرفتن مدرکی نهفته است که به شما کمک می‌کند شغل خوبی پیدا کنید و یا شرکتی موفق تاسیس کنید. همچنین وقتی صحبت از قابلیت استخدام می‌شود، دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می‎کنید اهمیت زیادی نخواهد داشت چون دانشگاه های آلمان از شهرت جهانی برخوردار هستند و فارغ التحصیلان آنها در بازار کار مشغول به کار هستند.

ولی باز هم اگر می‌خواهید در این رقابت برتر خارج شوید، بعضی از دانشگاه‌ها هم وجود دارند که موفقیت شغلی شما را تسریع می‌کنند.

نظرسنجی‌های متفاوتی که برای اندازه‌گیری میزان اعتماد کارفرمایان به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در آلمان انجام شده است، نشان می‌دهد که آنها برای داوطلبان دانشگاه های دولتی کمی بالاتر از دانشگاه‌های خصوصی ارزش قائل هستند. در ارزیابی هایی که این کارفرمایان انجام داده اند نشان میدهد که این دانش آموزان سطح بالاتری از دانش علمی و عملی را دارند.

با این حال، در سال‌های اخیر دانشگاه‌های خصوصی در بین کارفرمایان شهرت بیشتری پیدا کرده‌اند و برنامه‌های تحصیلی آن‌ها می‌تواند به شما امکان اشتغال زیادی را ارائه دهد. علاوه بر این، در برخی از مناطق مطالعاتی خاص، مدارس خصوصی در آلمان از نظر اشتغال فارغ التحصیلان رتبه بالاتری دارند. به عنوان مثال، مدرسه بازرگانی GISMA به عنوان یکی از بهترین مدارس بازرگانی در آلمان محسوب می‌شود و به همین دلیل از درصد بالایی از اشتغال فارغ التحصیلان برخوردار است.

علاوه بر همه اینها، کارفرمایان این روزها به دنبال فارغ التحصیلانی هستند که بتوانند به جای مدارک تحصیلی، به وظایفی که بر عهده دارند عمل کنند.

رتبه بندی جهانی و محبوبیت بین المللی دانشگاه های آلمان

مطمئنا یک مدرک جهانی به رسمیت شناخته شده چیزی است که هر دانشجوی خارج از کشور به دنبال آن است و هنگامی که به دنبال دانشگاهی در آلمان می‌گردید، مایل خواهید بود که از موقعیت آن در رتبه‌بندی‌های مربوطه مطلع شوید.

در مجموع دانشگاه های دولتی آلمان از نظر سطح، بالاتر از دانشگاه های خصوصی هستند. برخی از آنها به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. نمونه بارز آن دانشگاه فنی مونیخ و Ludwig Maximilians Munchen هستند که به طور مداوم در کنار بهترین دانشگاه های جهان در چندین رتبه بندی مرتبط فهرست شده اند.

همچنین در آماری مشابه، بر اساس داده های ثبت نام بین المللی، دانشگاه های دولتی از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. در حال حاضر، آلمان بیش از 378000 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است و عمدتاً به دلیل هزینه های مقرون به صرفه، اکثر آنها در دانشگاه های دولتی تحصیل می‌کنند.

نسبت دانشجو و معلم در دانشگاه های آلمانی

با توجه به ثبت نام تعداد زیادی از دانشجویان، دانشگاه های دولتی کلاس های بزرگ تری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند. نسبت معلم به دانش‌آموز پایین به محیط یادگیری بهتر کمک می‌کند زیرا دانش‌آموزان، آموزش‌های شخصی بیشتر و روش‌های آموزشی ویژه‌ای دریافت می‌کنند. علاوه بر این، کلاس هایی با تعداد محدود دانش آموز کار گروهی را بسیار بهبود می‌بخشد. بنابراین، اگر به دنبال کلاس های کوچک هستید، دانشگاه های خصوصی ممکن است دقیقا چیزی که میخواهید را به شما ارائه بدهند.

بورسیه های دانشگاه های آلمان

تعداد بورسیه های ارائه شده در دانشگاه های دولتی تا حدی بیشتر از دانشگاه های خصوصی است. به جز اینکه تعداد بورسیه های تحصیلی بیشتر است، طیف وسیع تری از معیارهای انتخاب برای اعطای بورسیه در دانشگاه های دولتی وجود دارد. برخی از بورسیه ها بر اساس عملکرد تحصیلی شما هستند، برخی برای کشور های خاص هستند و برای برخی دیگر می‌توانید به روش های دیگری واجد شرایط شوید. از سوی دیگر در دانشگاه های خصوصی ممکن است که فقط به دانشجویان برتر بورسیه اعطا شود. اگر در یک جمله برای شما دانشجویان عزیز خلاصه کنیم، شانس شما برای گرفتن بورسیه تحصیلی در دانشگاه های دولتی بیشتر است.

همانطور که به شما گفته بودیم، در این مطلب سعی کردیم اکثر تفاوت های دانشگاه های خصوصی و دولتی المان را برای شما ذکر کنیم. در کل میتوانیم به خدمتتان برسانیم که دانشگاه های دولتی ارزش بیشتری در سطح جهانی دارند. اما اگر هزینه زیاد برای شما چندان سخت نیست، بد نیست دانشگاه های خصوصی را هم بررسی کنید. این دانشگاه ها به خاطر نسبت خوب استاد به دانشجو، میتواند بار علمی بهتری برای شما داشته باشد.  خوشحال میشویم که بعد از خواندن این مطلب جذاب در مورد تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی، نظرات خود را در بخش نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله در آکادمی پوریاخانی استفاده کافی را برده باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.