روش هایی برای بهتر صحبت کردن به زبان آلمانی

96987070
مقالات

روش هایی برای بهتر صحبت کردن به زبان آلمانی

ممکن است در ابتدای راه یادگیری زبان آلمانی خسته شوید و از پس سختی این زبان برنیایید اما با تمرین و تکرار می توانید تا حدودی به زبان آلمانی صحبت کنید، برای بهتر صحبت کردن باید سطح زبان آلمانی خود را مشخص کنید و تمرین های مخصوص به سطح خود را جلو ببرید. برای این منظور میتوانید از طریق صفحه تعیین سطح زبان آلمانی اقدام کنید.

شما می توانید در کلاس های دانشگاهی آموزشی در آلمان شرکت کنید. خیلی از دانشگاه ها دارای کلاس های آلمانی هستند چون دانش آموزان برای انجام کار خود و ادامه تحصیل خود در دانشگاه بهتر به فراگیری زبان آلمانی نیاز دارند فلذا شما میتوانید مطابق با سطح خود در دوره ها و کلاس های آموزشی آلمانی شرکت کنید.

برای شروع آموزش زبان آلمانی می توانید دوره های پایه زبان آلمانی نظیر دوره A1 منشن یا A1 اشتارتن ویا را چک کنید، آکادمی پوریا خانی دوره هایی تحت عنوان دوره طلایی آموزش زبان آلمانی را برگزار کرده است که میتوانید در این دوره ها به صورت آفلاین نیز شرکت کرده و از محتوای آموزشی آن استفاده کنید. اگر نیاز به یادگیری اصول اولیه دارید و باید هنوز تمرین کنید در سطح مقدماتی هستید ولی اگر مهارت کمی دارید بهتر است در دوره های متوسط شرکت کنید.

همچنین شما می توانید دوره های آنلاین زبان را که هر ماهه توسط آکادمی پوریا خانی برگزار میشود را نیز شرکت کرده و نیز از محتوای دوره های آمادگی آزمون نیز بهره ببرید.

اگر شرایط حضور در موسسات و یا دانشگاه هارا ندارید می توانید از یک معلم خصوصی زبان آلمانی کمک بگیرید اگرچه ممکن است هزینه زیادی برایتان داشته باشد اما راه خوبی برای یادگیری می باشد.

اگر هیچ کدام از این شرایط را نتوانستید برای خود مهیا کنید و وقت آزاد بیشتری دارید میتوانید بدون هزینه خودتان نیز آلمانی را یاد بگیرید،این ایده عالی است چون زبان آلمانی آنقدرها سخت نمی باشد و یک گزینه معقول برای یادگیری محسوب می شود ،یادگیری زبان به صورت خودآموز نیاز به برنامه ریزی و تکنیک خاصی می باشد. لازمه ی این کار یک برنامه ریزی بسیار قوی و حساب شده است. که موارد مورد نیاز شما طرح درس شامل کتاب رسانه آنلاین و اهداف خاص می باشد.

از کتاب های درسی و یا برنامه گوشی هوشمند آلمانی نیز می توانید کمک بگیرید. با خربدن و یا قرض گرفتن کتاب درسی آلمانی که بعضی از آن ها در اینترنت نیز وجود دارد شما می توانید زبان آلمانی را به صورت رایگان یاد بگیرید.

مواردی که در کتاب های درسی باید مورد مطالعه قرار بگیرد تلفظ نحوه ساخت جمله و دستور زبان ، واژه و شکل کلمات می باشد.

مطالعه  این کتاب های درسی را به یک عادت تبدیل کنید. برای تبدیل کردن یک فعالیت به یک عادت تنها 21 روز وقت کافی می باشد.

شما می توانید کلماتی را که در آلمانی نمی دانید معادل آلمانی آن را پیدا کنید و برای خود یک فرهنگ لغت داشته باشید تا به زبان شما بهبود ببخشد. برای این کار می توانید از سایت www.leo.org استفاده کنید .

می توانید از بازی های آلمانی نیز برای بهبود زبان آلمانی استفاده کنید، چون تمام دیالوگ ها و دستورات بازی به زبان آلمانی می باشد و باعث می شود در ذهن شما بماند.

می توانید از رسانه های آلمانی استفاده کنید.

خواندن ادبیات و روزنامه و تماشای نمایش های تلویزیون و فیلم ها می توانید روند یادگیری شما را سریع ترکند.

سعی کنید همراه با کتاب های صوتی صحبت کنید تا مهارت شنوایی شما نیز تقویت شود.

اگرچه شاید این روش مسخره و ساده به نظر بیاید اما به دهان کسانی که آلمانی صحبت می کنند دقت کنید تا خوب متوجه شوید که تلفظ هر کلمه و نحوه بیان کردن آن به چه صورت می باشد تا درست کلمات را بیان کنید.

بعد از انجام دادن تمام موارد بالا، پیشرفت خود را بررسی کنید ، سعی کنید با تست و آزمون خود را بیازمایید.

در مراحل بعدی شما می توانید با کسانی که این زبان ،زبان مادری آنهاست و یا در حال یادگیری و یا مسلط به این زبان هستند گروه هایی تشکیل بدهید و با آن ها راجب این موضوعات بحث کنید و نظرات خود را در این باره به اشتراک بگذارید. با آن ها بیرون بروید ، معاشرت کنید تا زبان مادری آلمانی را یاد بگیرید.

با سفر کردن به آلمان نیز  می توانید این زبان را یاد بگیرید ،برنامه ریزی کنید که گوش کنید ،صحبت کنید ،بخوانید و فیلم تماشا کنید و با صدای بلند کلمات را تکرار کنید  تا پیشرفت خود را ببینید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.