به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید؛ آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید

آموزش زبان آلمانی

آموزش اصولی و کاربردی زبان آلمانی

روش های سلام کردن به آلمانی

سلام کردن به آلمانی
مقالات

روش های سلام کردن به آلمانی

در آموزش امروز از آکادمی استاد پوریا خانی، روش‌های مختلف سلام کردن به آلمانی را به شما آموزش می‌دهیم. مهم نیست کجا زندگی می‌کنید یا به چه زبانی صحبت می‌کنید. این آموزش برای همه شما مناسب است و به راحتی به شما کمک می‌کند تا نحوه احوالپرسی آلمان را یاد بگیرید.

اگر قبلاً در کلاس زبان آلمانی شرکت کرده‌اید، احتمالاً با guten Morgen (صبح بخیر در آلمانی)، guten Tag (روز بخیر) و guten Abend (عصر بخیر) شروع کرده‌اید. حال اگر می‌خواهید بدانید چگونه به زبان آلمانی به روش های مختلف سلام کنید، مقاله امروز ما را از دست ندهید. خیلی خوب! مقدمه چینی کافی است، بیایید شروع کنیم!

در آلمانی هزاران نکته ظریف در احوالپرسی با دیگران، خطاب به آنها و صحبت با دیگران در مورد موضوعات مختلف وجود دارد. علاوه بر این، می‌توانید این کارها را به روش های مختلف انجام دهید. یکی از سخت ترین چیزها در مورد یادگیری یک زبان خارجی این است که چگونه کلمات نوشتاری و گفتاری و زبان بدن خود را با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارید مرتب کنید.

در واقع، بسیاری از مردم در یادگیری یک زبان جدید مشکل دارند. بهترین راه این است که اول از همه یاد بگیرید به زبان جدیدی که می‌خواهید سلام کنید. وقتی وارد بانک، مطب یا هر جای دیگری می‌شوید، اولین چیزی که می‌گویید سلام است و در بسیاری از صحبت‌هایتان پس از احوالپرسی احتمالاً می‌پرسید: چه خبر؟ همه چیز چطوره؟

در موقعیت های رسمی می‌توانید به راحتی از عبارت استفاده کنید ?Guten Tag, wie geht es Ihnen (روز بخیر، حالتان چطوره؟). مهم نیست چند نفر را در ذهن دارید، می‌توانید این عبارت را برای یک نفر یا یک گروه به کار ببرید. راحت بود؟

خوب، وقت آن است که به مرحله بعدی بروید. این بدان معناست که یاد بگیرید چگونه به روش‌های مختلف و متنوع‌تر سلام کنید.

سلام کردن به روش های مختلف به آلمانی

آلمانی ها از واژه های Hallöchen (چن در معنای لغوی به معنای کوچک) و Tschüss (خداحافظ) برای سلام و خداحافظی استفاده می‌کنند. Tschüss اغلب به Tschüssi تبدیل می‌شود. هر دوی این عبارات کلمات رایج برای احوالپرسی و خداحافظی در آلمانی هستند.

کلمه رایج‌تری که در آلمان برای احوالپرسی استفاده می‌شود Na؟ است. ممکن است برای شما تعجب آور باشد، اما Na؟ در زبان آلمانی برای احوالپرسی استفاده می‌شود. با این حال، اغلب دیده می‌شود که در آموزه های مدرن آلمانی هیچ اشاره ای به این کلمه وجود ندارد و این شاید بزرگترین نقص این گونه آموزه ها باشد.

معنای متعدد Na؟

ترجمه “?Na” به یک معنای مشخص و دقیق کار سختی است. این کلمه به صورت تحت اللفظی به معنای “سلام” یا “چه خبر” نیست، اما برای گفتن همین موارد استفاده می‌شود. ?Na  معمولا به تنهایی استفاده نمی‌شود و اکثرا قبل از یک کلمه دیگر می‌آید؛ مثلا:  ?Na? Wie gehts

در واقع ?Na یکی از روش های رایج سلام کردن در آلمانی است. آلمانی ها موقع دیدن همدیگر، اغلب اوقات از چیزی مثل  hi  استفاده نمی‌کنند. آنها معمولا در سکوت و احترام به یکدیگر چشم می‌دوزند تا اینکه یکی از طرفین می گوید  ?Na و منتظر پاسخ می‌ماند. برای اینکه محبت بیشتری چاشنی لحن خودتان کنید می‌توانید بگویید: “?na du”

به جز سلام و احوالپرسی، از Na می‌توان برای دست انداختن طرف مقابلتان که به جمله اش مطمئن نیست هم استفاده کنید یا اینکه آن را به صورت na ja به کار ببرید تا تعجب خودتان را از چیزی نشان بدهید. زمانی که چیزی را با اکراه می‌پذیرید هم می توانید آن را به صورت na gut استفاده کنید. امیدواریم که به خوبی از این کلمه دو حرفی رایج استفاده نمایید!

انواع سلام کردن به آلمانی

!Hallo, Leute! (سلام به همه!)

!Hallo, Leute یک نوع “hallo” در آلمانی است و برای سلام کردن به گروهی از افرادی که می‌شناسید استفاده می‌شود. مثلا اگر به پیک نیک رفتید و خانواده خود را در آنجا دیدید یا وقتی دوستان خود را دیدید، هنگام ورود به یک جلسه کاری که فضای غیررسمی و دوستانه دارد از Hallo, !Leute برای سلام کردن به جمع استفاده کنید.

Hallöchen (سلام کوتاه)

پسوند chen در کلمه Hallöchen یکی از پسوندهای آلمانی است که وقتی به یک نام متصل می‌شود به معنای کوچک است. بنابراین “hallöchen” به معنای سلام کوتاه یا مختصر و مفید است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

نکته: شاید متوجه شده باشید که هنگام اضافه کردن ” chen” به “hallo” برای ساختن کلمه “hallöchen”، مصوت “o” به “ö” تغییر می‌کند. این یک استثنا برای کلمه “hallöchen” است زیرا اکثر اوقات صداهای آوازی ثابت می‌مانند و تغییر نمی‌کنند.

Tagchen (سلام، روز بخیر)

« Tagchen» مخفف کلمه «Tag» به معنای روز است و مخفف کلمه عامیانه «Guten Tag» (روز بخیر) است که در قسمت بعدی به آن خواهیم پرداخت. برای خداحافظی غیررسمی نیز می‌توانید از کلمه «Tag» به تنهایی استفاده کنید.

He/Hei (هی، سلام)

« Hei» و « He» کلمات دیگری هستند که در آلمانی برای احوالپرسی استفاده می‌شوند. املای “hei” ممکن است برای افرادی که به خواندن انگلیسی عادت دارند عجیب به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که “ei” در آلمانی مانند “I” در انگلیسی به نظر می‌رسد.

اگر املای این کلمات شما را گیج می‌کند و ممکن است معنی آنها را فراموش کنید، بهتر است یاد بگیرید که “he” و “hei” مانند “hey” یا “hi” در انگلیسی هستند. این دو کلمه در آلمانی برای احوالپرسی غیر رسمی و دوستانه استفاده می‌شود. به عنوان مثال، وقتی دوستان، همسالان و همسالان خود را می‌بینید، می‌توانید با « He» و « Hei» به آنها سلام کنید.

سایر کلمات مربوط به احوالپرسی روزمره در آلمانی

همانطور که گفتیم، « Guten Tag» یکی دیگر از جمله های محبوب آلمانی برای گفتن روز بخیر است، اما این تنها عبارتی نیست که می‌توانید برای خداحافظی در آلمانی استفاده کنید!

چندین عبارت در آلمانی وجود دارد که می‌توانید در هر زمانی از روز از آنها استفاده کنید، اما همه آنها برای گفتن “سلام” به آلمانی مناسب نیستند. در اینجا عباراتی وجود دارد که می‌توانید به جای “سلام” استفاده کنید.

صبح بخیر به آلمانی

Guten Morgen (صبح بخیر): این عبارت را فقط در صبح می‌توانید به کار ببرید و نباید در دیگر ساعات روز از آن استفاده کنید، مگر اینکه بخواهید دلتنگ کسی شوید که خیلی دیر از خواب بیدار شده است!

Morgen (صبح بخیر): « Guten Morgen » را می توان به اختصار «  Morgen » نیز نامید و به جای سلام کردن به کار برد.

عبارات مربوط به سایر اوقات روز

 Guten Tag (روز بخیر): ” Guten Tag” برای دوره بین صبح و عصر مناسب است. تنها زمانی که نمی‌توانید از این عبارت استفاده کنید شب است.

 Guten Abend (عصر بخیر): این عبارت نیز کاملاً مشخص است که به چه زمانی از روز اشاره دارد. فقط مراقب باشید که آن را با « Guten Nacht» اشتباه نگیرید. « Guten Nacht» بیشتر در هنگام خداحافظی استفاده می‌شود تا احوالپرسی.

! Mahlzeit (زمان غذا!): این عبارت به عنوان نوعی احوالپرسی هنگام ملاقات ظهر و مثلاً برای ناهار به کار می‌رود. این عبارت عمدتاً در جنوب آلمان استفاده می‌شود.

در این پست سعی کردیم روش های مختلف سلام کردن به آلمانی را به شما آموزش دهیم، بعد از خواندن مطلب، دیدگاه خود را در بخش نظرات این پست از وبسایت پوریا خانی، با ما در میان بگذارید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.