نکات بسیار مهم در مسیر آموزش زبان آلمانی

نکات بسیار مهم در مسیر آموزش زبان آلمانی
مقالات

نکات بسیار مهم در مسیر آموزش زبان آلمانی

ارتباط با دیگران یکی از اصلی ترین نیاز های انسان است. یکی از روش های ارتباط در واقع، زبان تکلم و مکالمه است. زبان را میتوان گویشی برای ارتباط در نظر گرفت به طوری که هر زبان و گویش، شیرینی و جذابیت خاص خودش را دارد. در بسیاری از کشورهای اروپا، زبان آلمان یکی از زبان های اصیل و مهم برای مکالمه قلمداد میشود، البته در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر بیاید اما چنین ذهنیتی دقیقا به این دلیل که این زبان همانند زبان انگلیسی در اروپا تدریس نشده است و دانش آموزان اطلاعات زیادی را از این زبان ندارند به وجود آمده است.

برای اینکه بیشتر با این زبان و گویش آشنا شویم خوب است نگاهی به آن داشته باشیم؛ زبان آلمانی مانند زبان انگلیسی، دارای گویش های متنوع و مختلفی است. آموزش زبان آلمانی برای کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان را دارند، بدون شک دارای اهمیت زیادی ست. زبان آموزان در این موقعیت نیاز دارند تا در کمترین زمان و به صورت حرفه‌ای یا حداقل متوسط آن را یاد بگیرند. اکثر افرادی که می‌خواهند به این کشورهایی نظیر آلمان یا اتریش مهاجرت کنند، دغدغه مهم شان این است که حتماً باید تا حد متوسطه زبان آن کشور را فرا بگیرند، چون در این صورت می توانند امتیاز ویژه‌ای برای مهاجرت داشته باشند. البته بعد از مهاجرت نیز نیاز است که، به طور کامل و دقیق به فراگرفتن آن ادامه دهند و تا تسلط کامل آموزش خود را متوقف نکنند.

الفبای زبان آلمانی

زبان آلمانی شامل ۲۶ حرف اصلی و ۴ حرف فرعی است. این حروف از طریق قرار گرفتن در کنار هم ارتباط زنده ای را به وجود می‌آورند. زبان آلمانی شامل سه نوع نام میباشد که شامل مونث، مذکر و خنثی میباشد. در آکادمی پوریا خانی ما به شما نحوه به کار گیری اسامی مونث، مذکر و یا خنثی در زبان آلمانی آموزش خواهیم داد و شما خواهید دید، که با استفاده از آموزش های استاد پوریا خانی، می توانید به سطح قابل قبول و برتر در گرامر این زبان برسید.

البته بعضی اوقات میتوان اسم های جمع را نیز به عنوان چهارمین جنس به حساب آورد، که ما برای شما در دوره آموزشی زبان آلمانی به صورت کامل شرح خواهیم داد. در نظر داشته باشید که آموزش زبان آلمانی به صورت صفر تا صد نیاز به تلاش و پشتکار زیادی دارد.

در آموزش زبان آلمانی همه قواعد و گرامر ها و بایدها و نبایدها به بهترین شکل برای زبان آموز آموزش داده خواهد شد. اگر به این اصول و قواعد توجه نکنید ممکن است هنگام صحبت با فردی آلمانی اشتباه های زیادی داشته باشید و به اشتباه منظور خود را منتقل کنید که این موضوع می‌تواند برای طرف مقابل شما خنده دار و یا ناراحت‌کننده باشد. در سری دوره های طلایی آموزش زبان آلمانی استاد پوریا خانی به صورت کامل همه این مشکلات رفع خواهد شد و تنها باید دقت و وقت خود را صرف این آموزش بکنید .

سطوح مختلف زبان آلمانی

تا به اینجای کار در مورد اهمیت یادگیری زبان آلمانی و تعداد متکلمین آن در قاره اروپا صحبت کردیم و گفتیم که برای مهاجرت به کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس و شرق بلژیک شما باید زبان آلمانی را از بر باشید و دانستیم که اکثر افرادی که زبان آلمانی را یاد می گیرند به قصد مهاجرت برای کار و یا تحصیل این امر را پیگیری میکنند در این قسمت ما برای شما سطوح مختلف به زبان آلمانی را آموزش خواهیم داد.

بعد از اینکه یک آموزشگاه خوب و معتبر برای یادگیری پیدا کردید، نوبت آن رسیده است که شما باید تعیین سطح شوید و این کار را میتوانید از قسمت تعیین سطح رایگان و یا به صورت مستقیم از طریق واتساپ انجام دهید، ما در آکادمی آموزش زبان پوریا خانی این کار را برای شما انجام خواهیم داد.

فراموش نکنید که در ساعت‌های اولیه نیاز به آموزش زبان آلمانی با استفاده از خلاقیت و ایده پردازی دارید کل تعیین سطح زبان آلمانی سه مرحله است که اولین ساختمان سطح مقدماتی نام دارد که شامل A1 و A2 میباشد. آموزش سطح A1 و A2 در آکادمی آنلاین پوریا خانی برای دانشجویانی که پیش زمینه ای از زبان آلمانی را ندارند به بهترین نحو انجام میشود و باعث میشود که شما بتوانید تا سطح قابل قبولی علاوه بر استفاده از کلمات ساده بتوانید ارتباط نیز برقرار کنید. سطح بعدی که به آن دوره میانی و سطح بعدی هم دوره پیشرفته است که هر کدام از این سطح ها زیرمجموعه‌های دارند و اگر هم چیزی بلد نباشید نیاز به آموزش زبان آلمانی از پایه دارید. اگر شما هم اهل رفتن به کلاس های حضوری نیستید، ما با آغوش باز از شما در آکادمی آنلاین پوریا خانی استقبال می‌کنیم و شما را با روش‌های جدید یادگیری زبان آلمانی آشنا خواهیم کرد. روش هایی که ما برای شما سعی میکنیم آموزش دهیم، اغلب و به طوری ساده هستند که باعث می‌شود دانشجو از لذت یادگیری خود برای زبان آلمانی کم نشود. و سعی کردیم که همه موارد را به خوبی آموزش دهیم در ادامه به توضیح بیشتر موارد برای شما میپردازیم.

سطح اول یادگیری ( A1 )

در سطح اول، دانشجو کلمه‌ها و جمله‌های خیلی ابتدایی را یاد گرفته است و برای رفع نیازهای ضروری، کافی می‌باشد. البته که می‌تواند در این سطح خود را معرفی کند و سوال هایی که در جامعه در ارتباط رواج دارد و به صورت پرتکرار استفاده می‌شود، بپرسد.

سطح دوم یادگیری ( A2 )

اکثر دانشجویان، در سطح دوم زبان آلمانی می توانند علاوه بر کلمات ساده، کمی بیشتر ارتباط برقرار کنند و در مورد خودشان و زندگی خودشان بیشتر صحبت کنند. و حتی می‌توانند در بحث های ساده و حتی معمولی نیز شرکت کنند. در آموزشگاه پوریا خانی نیز ما در کنار شما همواره برای یادگیری شما می‌کوشیم و تلاش می‌کنیم که با موفقیت، شما سطح دوم زبان آلمانی را پشت سر بگذارید.

سطح سوم یادگیری ( B1 ) سطح میانی

در سطح سوم، که برابر با سطح اول میانی می باشد. شما تا قبل از این سطح، بخش مقدماتی را گذرانده اید و به قول معروف دشواری‌های مسیر را طی کرده اید. حالا شما می توانید راحت‌تر متوجه جملات و صحبت‌های دیگران شوید و برای مهاجرت به کشورهایی که به زبان آلمانی صحبت می کنند، تقریباً نصفی از مسیر را طی کرده اید و بیشتر از پس کارهای خود برخواهید آمد.در آکادمی آنلاین پوریا خانی نیز ما در کنار شما شبانه روز برای یادگیری شما می‌کوشیم و تلاش می‌کنیم که با موفقیت، شما سطح سوم زبان آلمانی را که یکی از پر اهمیت ترین سطح یادگیری است، پشت سر بگذارید.

سطح چهارم یادگیری ( B2 ) سطح میانی

سطح چهارم زبان آلمانی که برابر است با دومین سطح بخش میانی، شما در این بخش می توانید در مورد رشته تخصصی خود به راحتی صحبت کنید و همچنین در کلاس های تخصصی خود به زبان آلمانی نیز شرکت کنید و خواهید دید که در این سطح شما چه مقدار پیشرفت کرده اید و بدون آمادگی و بدون مشکل خاصی گفت و گو کنید و ما همواره برای پیشرفت شما افتخار میکنیم.

سطح پنجم یادگیری ( C1 ) سطح اول پیشرفته

اگر شما نیز دوره‌های آموزشی ما را پیگیری کرده باشید و طبق آموزش های آکادمی پوریا خانی برای یادگیری آلمانی تلاش کرده باشید. شما باید الان در سطح اول پیشرفته باشید سطحی که شما می توانید به راحتی متن های طولانی و بلند را بدون اینکه به دنبال معنی کلمه بگردید بخوانید و درک کنید و همچنین مکالمه آلمانی در این سطح تا حدود زیادی از آب خوردن هم راحت تر خواهد بود. اگر شما نیز برای مهاجرت می خواهید زبان آلمانی یاد بگیرید مطمئن باشید، این سطح یکی از بهترین نکته های مثبت برای شما خواهد بود و باعث می شود که شما نسبت به کسانی که زبان آلمانی را در سطح های پایینتر فراگرفته‌اند چندین امتیاز جلوتر بیفتید و این کار باعث آسان تر شدن روند مهاجرت شما خواهد شد. پس ما برای شما پیشنهاد میکنیم که با تلاش و پشتکار فراوان، یادگیری زبان آلمانی را ادامه دهید تا جایی که بتوانید به درجه های برتر در صحبت کردن این زبان برسید و مثل یک آلمانی حرف بزنید.

سطح ششم ( آخر ) یادگیری ( C2 ) سطح دوم پیشرفته

این سطح آخرین سطح یادگیری زبان آلمانی می باشد. دانشجو پس از طی کردن پنج سطح، قبل از این سطح توانسته است بخش عظیمی از زبان آلمانی را یاد بگیرد. در این لول دانشجو به راحتی می تواند با دیگران هم کلام شود و به دنبال لغت آلمانی در ذهن خود نمی گردد و در کل مشکل خاصی در صحبت و دستور و قواعد نخواهد داشت. همه دانشجویان زبان آلمانی که تازه شروع به یادگیری زبان آلمانی کرده اند. آرزویشان رسیدن هرچه سریعتر، به این سطح از یادگیری می باشد.

تا اینجای کار در مورد زبان آلمانی و سطح های مختلف یادگیری زبان آلمانی با شما صحبت کردیم و گفتیم که با کمک آکادمی پوریا خانی شما همواره جلوتر از سایر دانشجویان قدم خواهید برداشت و به موفقیت‌های بیشتری خواهد رسید در این بخش ما می خواهیم در مورد برنامه ریزی و نکاتی در یادگیری زبان آلمانی به شما ارائه دهیم.

 

برنامه ریزی برای یادگیری زبان آلمانی

قبل از اینکه این موارد را برای شما بازگو کنیم به یاد داشته باشید چه باید قبل از شروع یادگیری یک برنامه جامع و دقیق داشته باشید تا هم راحت تر یاد بگیری و اینکه از یادگیری آن زده نشویم در ادامه نکته ها و روش‌هایی را توضیح می دهیم.

۱. شما باید همیشه سعی کنید کلمات را از ساده به سخت در فلش کارتها بنویسید و هر شب آنها را بررسی کنید و تمرین و تکرار را انجام دهید.

۲. همیشه و در همه جا به موفقیت‌ها و پشتکار و شکست‌های خود فکر کنید به این فکر کنیم که من هیچ وقت نمی توانم یک زبان را یاد بگیرم این طور نیست، بلکه یادگیری زبان همیشه و در همه جا به موفقیت و پشتکار و همچنین شکست نیز نیاز دارد که بتوانید از شکست‌های خود درست گرفته و آن شکست ها را به پیروزی تبدیل کنید.

۳. این حقیقت همیشه وجود دارد که وقتی یک سطحی را کامل یاد نگرفته اید وارد سطح بعدی نشوید. برای مثال: شما باید اول در سطح مقدماتی سعی کنید حرفه ای شوید و بعد بخواهید که وارد مرحله بعد شوید. اگر این ترتیب را رعایت کنید ما در آکادمی پوریا خانی به شما اطمینان می دهیم که یادگیری زبان آلمانی برای شما آسان خواهد شد.

۴. تمرین و تکرار اصول و پایه یادگیری هر زبانی است. بله دوستان همانطور که برای شما توضیح دادیم یکی از روشهای موفق شدن در هر کاری تمرین و تکرار مداوم است. چه بسا قهرمانان بزرگ در رشته های ورزشی مختلف همواره در رشته ورزشی خود تمرین و تکرار کرده‌اند. زبان آلمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما باید روزانه تمرین و تکرار را انجام دهید.

۵‌. یکی از مهمترین روش های دیگر برای یادگیری زبان آلمانی این است که وقتی ما برای شما در آکادمی پوریا خانی برنامه‌ای می دهیم شما باید طبق آن زمان بندی یادگیری در طی روز برای خود ایجاد کنید و از آن غافل نشوید تا تفریط و افراط صورت نگیرد که بسیار اشتباه است. زمانبندی یادگیری کمک می کند، که شما بتوانید در طول روز سایر کارهای خود را در وقت خود انجام داده و بتوانید برای زبان آلمانی و تمرین هایی که به شما سپرده شده است، وقت کافی قرار داده و باعث پیشرفت و تجلی خود در این زبان محبوب شوید.

۶. از روش های دیگر برنامه ریزی برای یادگیری زبان آلمانی استفاده از رمزهای خنده دار و جالب برای حفظ کردن کلمات است. شما با استفاده کردن این رمزهای خنده دار می توانید باعث شوید که، کلمات برای همیشه در حافظه بلند مدت شما بماند. همینطور که ما در آکادمی خودمان یعنی آکادمی پوریا خانی در تلاش هستیم، که همواره برای شما روش های تکنیکی ارائه  دهیم تا در کنار این روش ها بتوانید کلمات زیادی را در حافظه درازمدت خود قرار داده، و پیشرفتی شگفت انگیز در زبان آلمانی داشته باشید. که چه بسا افرادی که قبلاً هم سابقه استفاده از رمز های خنده دار و جالب برای حفظ کردن کلمات استفاده کرده‌اند و از این رشد خیلی راضی بودند و پیشنهاد کردند که همه زبان آموزان آلمانی از این روش استفاده ویژه بکنند.

۷. آخرین نکته‌ای که ما برای شما در این مطلب آموزش خواهیم داد و برای شما پیشنهاد میکنیم که حتماً آن را جزو اولویت‌های خود قرار دهید، این است که هدف خود را هیچ وقت فراموش نکنید و همواره برای رسیدن به آن قدم هایی محکم بردارید.  فکر کردن، هدف شما را در این راه قوی تر خواهد کرد. هدف همیشه جزو مواردی بوده که باعث شده انسان ها در زندگی خود به موفقیت برسند. داشتن هدف باعث می‌شود که انسان از زندگی یکنواخت خود خارج شود و به دنبال هدف خود هر آنچه که نیاز است را انجام دهد مثل یادگیری زبان آلمانی یکی از بهترین هدف ها برای کسانی است که می‌خواهند برای فرصت های شغلی به  آلمان مهاجرت کنند و یا افرادی که برای تحصیل دوست دارند به آلمان مهاجرت کنند و در دانشگاه این کشور، مشغول به تحصیل شوند .

نکات بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با تکیه بر آن نکات، از دوره های آموزشی استاد پوریا خانی استفاده کرده و سیر افزایشی یادگیری دانش زبان آلمانی را ادامه دهید و این خود یک موفقیتی بزرگ برای یک دانشجوی زبان محسوب می شود.

آکادمی پوریا خانی/

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.