به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید؛ آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید

آموزش زبان آلمانی

آموزش اصولی و کاربردی زبان آلمانی

نگاهی به مردم آلمان، فرهنگ و آداب و رسوم آنها

مردم آلمان، فرهنگ و آداب
مقالات

نگاهی به مردم آلمان، فرهنگ و آداب و رسوم آنها

آلمان بیش از 80 میلیون نفر جمعیت دارد و دارای ادیان، آداب و سنن مختلف است. آلمان به خاطر تاریخ طولانی و غنی خود شناخته شده است، تاریخی بیش از 1000 سال که آن را در خط مقدم اندیشه، سیاست و هنر اروپایی قرار می‌دهد. این یک تاریخ فرهنگی ایجاد کرده است که عمدتاً ارزش های مسیحی را با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق، عقل و البته عشق به نوشیدنی و سوسیس ترکیب می‌کند.

این مقاله خلاصه ای از فرهنگ آلمان است و به برجسته ترین نکات و حقایق در مورد ارزش ها، سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت های آلمانی می‌پردازد. با خواندن این مقاله درک بهتری از آلمانی ها پیدا خواهید کرد.

مردم ، سنت ها، حقایق آلمان

کلیشه های مختلفی در مورد مردم آلمان وجود دارد…

دوست دارند در روزهای تعطیل وقت خود را روی یک صندلی تاشو در ساحل بگذرانند یا بفهمند که چه زمانی حمل و نقل عمومی در حال حرکت است. اینها توجه آنها را به برنامه ریزی و زمان بندی نشان می‌دهد. البته کلیشه های بیشتری درباره این کشور پرجمعیت وجود دارد.

گفته می‌شود که زمان برای بسیاری از آلمانی ها در اولویت است. برای مثال قطارهای آلمانی اغلب به موقع حرکت می‌کنند. مردم آلمان صادق و محترم هستند و به حریم خصوصی دیگران احترام می‌گذارند. به طور معمول، آنها به ساختار و قوانین جامعه در حد متوسط تا رو به بالا احترام می‌گذارند. احترام به قانون و نظم در فرهنگ تجاری آلمان منعکس شده است.

به طور سنتی، آلمانی ها به مفهوم خانواده و اجتماع اهمیت زیادی می‌دادند. در واقع پیروی از قانون و دستور معروف مردم آلمان از این نشات می‌گیرد: اگر همه افراد جامعه از قانون پیروی کنند و کارها را درست انجام دهند، محله / روستا / شهر / کشور مکان مناسبی برای زندگی همه ساکنان خواهد بود. بنابراین بسیاری از مردم ممکن است به مسائلی مانند بازیافت زباله و سر و صدای اواخر شب حساس باشند. آنها این موارد را به خاطر همه افراد جامعه جدی می‌گیرند.

رک بودن مردم آلمان

اگر از ایالات متحده، بریتانیا یا آمریکای لاتین به آلمان بیایید، ممکن است در ابتدا از «رک بودن» مردم آلمان شگفت زده شوید. اما باید بدانید که تقریبا در همه موارد این به معنای توهین یا بی ادبی نیست. به زودی به این ویژگی فرهنگی که صداقت، صراحت و صمیمیت را در برقراری ارتباط با یکدیگر تقویت می کند و از بی ادبی جلوگیری می‌کند، عادت خواهید کرد.

فرهنگ مردم آلمان

فرهنگ آلمان که امروز سرزمین متفکران، شاعران و تجار است، معقول است. آلمان فرهنگ ها و سنت های بسیاری را با همسایگان آلمانی زبان خود به ویژه اتریش و سوئیس به اشتراک می‌گذارد.

نکته مهمی که باید در مورد فرهنگ آلمان بدانید این است که از ساکنان انتظار می‌رود از قانون پیروی کنند. زمان بندی نه تنها برای کار بلکه برای رویدادهای اجتماعی نیز مهم است. شما باید از قوانینی پیروی کنید که از منافع شهروندان محافظت می‌کند.

 

فرهنگ آلمانی به چه چیزی شهرت دارد؟

برخی از ویژگی های مهم فرهنگ آلمانی که این کشور به آن شهرت دارد عبارتند از وقت شناسی و ترتیب مذکور که در اکثر بخش های جامعه آلمان مشهود است. از دیدگاه بیننده، نوشیدنی های خوب، سوسیس های خوشمزه، پیاده روی، موسیقی سنتی و تعطیلات بخش مهمی از هویت این کشور است.

در یک نگاه دقیق تر، در فرهنگ آلمان مجموعه ای بزرگ از غذاها، آشامیدنی‌ها، تاریخچه و اوقات فراغت نیز دیده می‌شود که از جنبه های مهم فرهنگ کشور آلمان می‌باشد و از یک دید جدی‌تر، در دوران مدرن، آلمان به یک اقتصاد بزرگ و با ثبات تبدیل شده است که به توسعه و صلح جهانی کمک می‌کند.

ارزش ها در آلمان

به طور کلی، آلمانی ها تمایل دارند بین ارزش های سنتی مسیحی و نگرش مترقی، لیبرال و فراگیر تعادل برقرار کنند.

آلمان را از بسیاری جهات می توان جامعه ای مدرن و پیشرفته دانست. برخی از پیشرفته ترین سیاست ها در زمینه های برابری جنسیتی، حقوق دگرباشان جنسی و مهاجرت را دارد. در سال‌های اخیر، سیاست‌هایی برای ورود مهاجران بیشتر به کشور ارائه شده است، زیرا اکثر آلمانی‌ها مزایای یک جامعه چند فرهنگی را درک می‌کنند.

75 درصد از جمعیت آلمان شهرنشین هستند و در این مناطق شهری است که لیبرال ترین نگرش ها نسبت به همجنس گرایی، برابری جنسیتی و پناهندگان دیده می‌شود.

آلمانی‌ها به‌طور سنتی ارزش‌های خانوادگی قوی دارند، و حتی امروزه نیز می‌توانید چندین نسل از یک خانواده را در این نزدیکی پیدا کنید. آلمانی ها کاملاً دوستانه هستند و بیشتر آنها با همسایگان خود آشنا می‌شوند و با آنها ارتباط برقرار می‌کنند. البته در همه شهرها و نه فقط در شهرهای کوچکتر.

برای چندین دهه، آلمان تعهد خود را به انرژی های تجدیدپذیر و حفاظت از محیط زیست نشان داده است و مدت هاست که در خط مقدم فناوری های جدید برای کمک به مبارزه با سوخت های فسیلی، انتشار CO2 و آلودگی قرار داشته و دارای یک سیستم اختصاصی است. بازیافت زباله یکی از دقیق ترین روش ها در جهان است. این را قطعا باید به عنوان یکی از برجسته ترین ارزش های این کشور مورد ستایش قرار داد.

وقتی صحبت از مدرسه و کار می‌شود، به نظر می‌رسد مردم آلمان بر این باورند که باید وظیفه شناس و سخت کوش باشند، به همین دلیل است که این کشور به پیشرفت اقتصادی چشمگیر و یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان دست یافته است.

آداب و رسوم در آلمان چگونه است؟

در آلمان آداب و رسوم تاریخی و سنتی زیادی وجود دارد. همچنین تعدادی از آداب و رسوم وجود دارد که در دوره مدرن پس از جنگ ظهور کرده است.

لباس های سنتی در آلمان شامل LEDERHOSEN است که قبلاً توسط مردان روستایی که به طور سنتی کار کشاورزی یا صنایع دستی انجام می دادند می‌پوشیدند. شلوار بلند تا زانو با بند پوشیده شده روی پیراهن آستین کوتاه، لدرهوسن به طور سنتی با فرهنگ باواریا و تیروئید مرتبط است.

 

لباس سنتی آلمانی برای زنان شامل Dirndl است که از یک سینه بند، یک شنل بدون آستین و یک دامن کامل تشکیل شده است. پیراهن زیر آن معمولاً کوتاه است و با آستین های پف دار کوتاه دوخته می‌شود. امروزه این لباس‌ها دیگر نه توسط کارگران مزرعه، بلکه توسط برگزارکنندگان و مهمانان جشنواره‌های نوشیدنی پوشیده می‌شود.

در این پست از وبسایت آکادمی پوریا خانی، ما سعی کردیم به صورت یک مطلب کوتاه، گوشه ای کوچک از فرهنگ کشور آلمان را برای شما ذکر کنیم. بعد از خواندن مطلب، خوشحال میشویم نظرات خود را در قسمت نظرات پست ، برای ما بفرستید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.