به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید؛ آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

آموزش اصولی زبان آلمانی با بیشترین کارنامه قبولی

به آکادمی پوریا خانی خوش آمدید

آموزش زبان آلمانی

آموزش اصولی و کاربردی زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی با تکنیک پومودورو

83459750235325
مقالات

یادگیری زبان آلمانی با تکنیک پومودورو

تکنیک پومودورو:

این تکنیک یکی از روش های مدیریت زمان ابداع شده توسط فرانچسکو چیریلو می باشد.

بهترین روش برای بازدهی کار 25 دقیقه است که برابر است با زمان لازم برای درست کردن سس پومودورو که یک سس گوجه فرنگی سنتی ایتالیایی می باشد. فرد پس از انجام 25 دقیقه کار باید برای مدتی بین 3 تا 5 دقیقه استراحت کند.

در ادامه این مطالب به چگونگی یادگیری زبان با این تکنیک می پردازیم:

با استفاده از این تکنیک شما مشکلی در یادگیری و مطالعه نخواهید داشت.

برای یادگیری هر فن و حرفه ای نیاز به اوصول و تکنیک های خاصی است. به عنوان مثال برای یادگیری زبان آلمانی می توانید از تکنیک معروف پومودورو استفاده کنید.

برای شروع یادگیری زبان شما باید چند ساعت در طول روز مطالعه داشته باشید با استفاده از این تکنیک نحوه مطالعه مفید تری را به شما ارائه می دهیم.

برای شروع میتوانید برنامه های رایگان پومودورو را روی موبایل خود نصب کنید که یک تایمر و شمارنده به شما می دهد تا با استفاده از آن بهترین مدیریت را توی زمان مطالعه خود داشته باشید.

در فاصله 25 دقیقه ی این تکنیک تماما تمرکز خود را روی مطالعه بگذارید و کارهای دیگرتان را در آن فاصله انجام ندهید و همچنین چند کار را با هم انجام ندهید و چون بعد از زمان 25 دقیقه ای شما باید 5 دقیقه استراحت کنید بنابراین سعی کن ذهن خود را آروم و مرتب و ریلکس کنید تا برای پومودورو بعدی انرژی کافی داشته باشید.

می توانید در زمان استراحت خود بلند شوید قدم بزنید و تمام مدت روی مبل یا صندلی ننشینید و سعی کنید چند تمرین بدنی ساده انجام بدهید و به مطالعه خود فکر نکنید چون در زمان استراحت فقط باید کارهایی را انجام بدهید که ذهن شما مثبت و آرام می کند.

بهره روی بیشتر با تکنیک پومودورو:

اگر بدون این تکنیک می توانستید روزی 2 یا 3 ساعت مطالعه کنید با وجود این تکنیک مطمعن باشید بهره وری شما را دو برابر و یا سه برابر میکند چون بدون استفاده از این تکنیک شما در ساعت های آخر کیفیت و بازده بالایی ندارید اما با این تکنیک بهره وری شما بیشتر و با کیفیت تر می شود.

ممکن است برای شروع با برنامه  5 پومودورو را انجام دهید. البته نیاز نیست که پشت هم صورت بگیرد. اگر بتوانید آن را تا 8 مورد انجام بدهید بسیار عالی است و اگر به 10 تا 12 رسید بهترین حالت استفاده از این برنامه است.

چرا استفاده از 25 دقیقه کافی می باشد؟

بعضی از افراد معتقدند این زمان بسیار کوتاه به نظر می رسد و برای انجام کار نیاز به زمان و تمرکز بیشتری دارند.

در حالیکه که این زمان 25 دقیقه بسیار عالی است چرا که قبل از اینکه احساس خستگی و بی انرژی بودن بکنید ، استراحت می کنید ، یعنی شما بعد از تایم کوتاه مطالعه با تمرکز بالا با استراحت کوتاهی که دارید بازدهی بیشتی خواهید داشت و با انرژی بیشتری 25 دقیقه بعدی را شروع خواهید کرد پس این تکنیک را جدی بگیرید و برای بهبود کارهای خود آن را انجام بدهید.

یکی از مزایای قابل توجه یادگیری زبان با تکنیک پومودورو این است که هنگام انجام کار خاصی نیازی به تمرکز بر تصویر کلی اهدافتان ندارید که از دیدگاه روان شناسی بسیار مفید است. فقط و فقط در 25 دقیقه تمام تلاش خود را بکنید بدون فکر به هدف های بزرگ بدون برنامه ریزی.

ممکن است شما فکر کنید بتوانید آموزش های زبان را با روزی 2 ساعت پیش ببرید  اما ممکن است بدون این تکنیک حتی 5 ساعت زمان بگذارید ولی نتیجه ای نیز نبینید. و اگر نتوانستید به نتیجه مطلوب خود برسید احتمالا عصبی می شوید اما اگر با برنامه ریزی پومودورو پیش بروید در تایمی که میخواهید به نتیجه دلخواه خود می رسید ،با تایم کم بهترین نتیجه را به دست می آورید.

حتی اگر نتیجه مطلوب نباشد شما در 25 دقیقه ای که داشتید تمام تلاش خود را کرده اید و همین تفکر به شما حس  و حال بهتری خواهد داد و آموزش زبان آلمانی برایتان آسان تر خواهد بود ، برای یادگیری هر چیزی داشتن انرژی و رضایت از عملکرد خود بهترین محرک برای ادامه ی مسیر شما می باشد.

تکنینک پومودورو به مقابل با کارهای ترسناک نیز کمک می کند

چون با این برنامه ریزی مجبور نیستید بالافاصله آن را به پایان برسانید و در 25 دقیقه گامی کوچیک بردارید تا 25 دقیقه بعد همین روش را پیش ببرید. و در کوتاه ترین زمان سخت ترین قسمت های خود را انجام می دهید.

این تکنیک حتی می تواند روز بد شما را به روز بهتری تبدیل کند، اگر تمایل برای شروع یادگیری نداشته باشید این تکنیک به شما کمک می کند. چون شما با انجام دادن یک و یا دو پومودورو متوجه می شوید که وقت خود را تلف نکرده اید و اگر انجام این تکنیک بیشتر از دو مورد شد شما روز بهتری خواهید داشت چون کار مفیدی برای خود انجام داده اید.

انجام دادن یک یا چند پومودورو هیچ فشاری برا رسیدن به هدف های بزرگ ندارد.

چرا وقفه های 5 دقیقه ای در آموزش زبان آلمانی مفید است؟

چون به شما کمک می کند تا از فکر کردن درباره ی راه حل های ممکن برای رفع مشکلات جلوگیری کنید.

استراحت 5 دقیقه ای حین استفاده از این تکنیک برای اماده کردن ذهن کافی است ولی زمانی که احساس کردید برای انجام چند پومودورو نیاز به این وقفه ندارید می توانید در صورت لزوم آن را انجام ندهید به شرط اینکه ذهن خود را خسته نکنید و با همان میل و اشتیاق تکنیک را ادامه دهید.

به طور کلی هر وقفه استراحتی که بین پومودورو انجام نمی دهید می تواند قسمت های پومودورویی را که می توانید برای یک روز انجام بدهید تقریبا یک برابر افزایش دهید.

بنابراین اگر دو ساعت پشت سر هم و بدون مکث کار کنید می توانید نیمی از پومودوروها را انجام بدهید.

در نهایت استفاده از این تکنیک مدیریت شما را روی زمان تقویت می کند و باعث می شود تمام اومور خود را در طول روز در دست داشته باشید و شما بدون یک ذهن خسته توانایی انجام هر چیزی را دارید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.