6 دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین المللی در سال 2022

1
مقالات

6 دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین المللی در سال 2022

کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشور ها از نظر تحصیلی است و همواره در میان ده مقصد برتر تحصیلی در جهان قرار دارد. در این مطلب از آکادمی پوریا خانی با ما همراه باشید تا شما را با چند مورد از دانشگاه های برتر این کشور آشنا کنیم.

این کشور هر روز به محبوبیت خود در بین دانشجویان بین المللی که آرزویشان تحصیل در آلمان است، می‌افزاید. دلیل این همه محبوبیت در چیست؟ آلمان دارای یک سیستم آموزشی کارآمد با شهریه کم یا اصلاً بدون شهریه میباشد! این کشور در حقیقت بهشت دانشجویان دنیاست! اگر نگاهی به آخرین آمارها بیندازیم، بیش از 400,000  دانشجوی خارجی در آلمان مشغول به تحصیل هستند که این تعداد  در هر فصل تحصیلی در حال افزایش است . علاوه بر این، دانشگاه‌های آلمان مدارک معتبر جهانی ارائه می‌دهند، به این معنی که به مدارک شما در سطح بین‌المللی ارزش قائل می‌شوند و مهارت‌هایی که به دست می‌آورید به شما برتری بیشتری در بازار کار می‌دهد. بنابراین، اگر به فکر ثبت نام در یکی از دانشگاه های آلمان هستید، ما در ادامه مطلب، بهترین دانشگاه های آلمان 2022 را فهرست کرده ایم.

در اینجا 10 دانشگاه برتر آلمان در سال 2022 آورده شده است:

1. دانشگاه فنی مونیخ (Technische Universität München )

دانشگاه فنی مونیخ به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا شناخته می‌شود که به دلیل برتری در تحقیقات، تدریس و ارتقای استعدادها، یک دانشگاه شناخته شده است. با 15 دانشکده مختلف، حدود 42705 دانشجو را در تمام برنامه های تحصیلی خود در بر میگیرد که 32 درصد از آنها دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه دارای 566 استاد میباشد که به دانشجویانی که می‌خواهند در حرفه مورد نظر خود برتری پیدا کنند، تدریس با کیفیت بالا را ارائه می‌دهند. بیانیه ماموریت این دانشگاه این است که «ما روی استعدادها سرمایه گذاری میکنیم. دانش سود ماست.» دانشگاه فنی مونیخ رشته های تحصیلی را در زمینه های تحصیلی زیر ارائه می دهد:

معماریعلم شیمیعلوم کامپیوترژئومحیط ساخت و سازهوانوردی، سفرهای فضایی و ژئودزیمهندسی مکانیکمهندسی برق و کامپیوتر ریاضیات فیزیکورزش و علوم بهداشتی اقتصاد داروسازی

2. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-Universität München

این دانشگاه درست در قلب اروپا واقع شده است و جزو دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو در اروپا است. LMU مونیخ بیش از 500 سال قدمت دارد و بالاترین استانداردها را در آموزش و تحقیق ارائه می‌دهد. دانشجویان بین المللی این دانشگاه 15 درصد از کل جمعیت دانشجویی را تشکیل میدهند و تعداد آنها حدود 7000 نفر است. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان دارای شرکت های معتبر با تعدادی دانشگاه مشترک است که حدود 400 دانشگاه در سراسر جهان را شامل میشود. این یک مزیت برای دانشجویان این دانشگاه محسوب میشود که از برنامه های تبادل و مدرک مشترک لذت می برند. شما میتوانید در رشته های زیر، در این دانشگاه تحصیل کنید:

الهیات کاتولیک – الهیات پروتستانی حقوق – مدیریت بازرگانی مدیریت اقتصاد داروسازی دامپزشکی – تاریخ و هنر – فلسفه، فلسفه علم و مطالعه دین – روانشناسی و علوم تربیتی – ریاضیات، انفورماتیک و آمار – مطالعه فرهنگ – زبان و ادبیات – علوم اجتماعی فیزیک – زیست شناسی – شیمی زمین شناسی

3. دانشگاه روپرشت کارل هایدلبرگ Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

این دانشگاه به عنوان یک مؤسسه تحقیقاتی و آموزشی بین المللی با ارائه رشته های مختلف دارای قدمت طولانی است. این دانشگاه با هدف گسترش دانش و مهارت دانشجویان خود و آماده سازی آنها برای آینده، تدریسی باکیفیت را در محیط های زیبا و راحت خود ارائه میدهد. دانشگاه هایدلبرگ توجه خود را به ارائه فرصت های برابر برای مردان و زنان و ایجاد یک جامعه راحت و متنوع و برابر با افراد جاه طلب ارائه میکند. این دانشگاه در زمینه های تحصیلی زیر مدرک ارائه میدهد:

علوم زیستی – شیمی و علوم زمین – ریاضیات و علوم کامپیوتر – فیزیک و نجوم – مطالعات رفتاری و فرهنگی – اقتصاد و علوم اجتماعی حقوق – زبان های خارجی فلسفه الهیات دارو سازی

4. دانشگاه هومبولت برلین Humboldt-Universität zu Berlin

یکی از دانشگاه های معتبر در آلمان با حدود 35,475 دانشجوی ورودی که در رشته های مورد نظرشان در حال تحصیل هستند که از این تعداد 5,610 دانشجوی بین المللی هستند. این دانشگاه به دلیل تدریس و تحقیقات گسترده با حدود 420 استاد و بیش از 1900 دستیار به تدریس و انجام تحقیقات درد شهر برلین مشهور است. حدود 18 درصد از کادر علمی این دانشگاه از خارج از آلمان می‌آیند، بخاطر اینکه این دانشگاه از کیفیت آموزش بالایی برخوردار است و فارغ التحصیلان این دانشگاه به دلیل مهارت بالایی که پیدا میکنند در زمانی خیلی کم، جذب بازار کار در این کشور و حتی در سراسر جهان میشوند. شما می‌توانید رشته‌های تحصیلی زیر در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوید:

حقوق – فرهنگ، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش – علوم زیستی – ریاضیات و علوم طبیعی – فلسفه – زبان شناسی و ادبیات – الهیات – کسب و کار و اقتصاد – پزشکی

 

5. موسسه فناوری کارلسروهه KIT, Karlsruhe Institute of Technology

موسسه فناوری کارلسروهه از طریق تحقیقات و آموزش قصد دارد در حل برخی از بزرگترین چالش های پیش روی جامعه، صنعت و همچنین محیط زیست مشارکت کند. چیزی که کار این دانشگاه را مشخص میکند، تبادل جهانی دانش است که علاوه بر پروژه های تحقیقاتی متعدد بین المللی و تنوع فرهنگی تبادل دانش را نیز ارائه میکند. KIT دانشگاهی است که بر باز کردن چشم اندازهای توسعه منحصر به فرد برای دانشجویان خود، از طریق ادغام اولیه در پروژه های تحقیقاتی بین رشته ای و تیم های بین المللی تأکید دارد.علاوه بر این، میتوانید در رشته های تحصیلی زیر در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید:

معماری – مهندسی عمران، علوم زمین و محیط زیست – زیست شناسی – مهندسی شیمی – علوم انسانی و اجتماعی – مهندسی برق و فناوری اطلاعات – مهندسی مکانیک – اقتصاد و مدیریت – فیزیک – انفورماتیک – ریاضیات

6. دانشگاه آزاد برلین Freie Universitaet Berlin

این دانشگاه با شبکه متنوع خود یکی از دانشگاه های پیشرو در علم و تدریس از سال 2007 بوده است. حدود 33000 دانشجو در سراسر دانشکده های خود دارد که از این تعداد 13 درصد دانشجویان بین المللی در رشته های مقطع کارشناسی و 27 درصد دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در نظر دارد با ارائه برنامه‌های کارآمد و حصول اطمینان از کسب مهارت‌های لازم برای غلبه بر چالش‌هایی که جامعه امروز با آن مواجه است، آینده‌ای را تضمین کند که ارزش زندگی برای آن را داشته باشد. این دانشگاه، 11 رشته از جمله پزشکی ارائه می دهد:

زیست شناسی، شیمی و داروسازی – زمین شناسی – علوم تربیتی و روانشناسی – تاریخ و مطالعات فرهنگی – حقوق – ریاضیات و علوم کامپیوتر – فلسفه و علوم انسانی – فیزیک – علوم سیاسی و اجتماعی – دامپزشکی – کسب و کار و اقتصاد – پزشکی

در این مطلب از وبسایت پوریا خانی، سعی کردیم برای شما 6 مورد از بهترین و محبوب ترین دانشگاه های آلمانی را معرفی کنیم، امیدواریم شما نیز با تلاش و پشتکار، بتوانید در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوید. پس از خواندن مطلب، نظرات و پیشنهاد های خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آموزش زبان آلمانی پوریا خانی

دوره های آموزشی آکادمی زبان پوریا خانی گزیده ای از علمی است که در طول سال ها مطالعه و آموزش آکادمیک در دانشگاه ها و آموزشگاه های تاپ میباشد.